Kamery internetowe i stacja METEO Cedzyna - ŻKM BRYZA 

O Klubie Główna Szkolenie Rejsy Regaty Świętojańskie Ogłoszenia Linki Kontakt


Targi "Wiatr i woda"

 
W sobotni poranek 05.03.2011 r niesamowicie dziwna ekipa ruszyła na targi Wiatr i Woda.
Nurkowie z Kieleckiego Klubu Manta pod dowództwem Zbyszka któremu dziękujemy za transport, żeglarze z BRYZA i jeden Świętokrzyski TRAMPER :-))
Było męsko.
Targi jak targi 4 hale wypełnione wszystkim. Choć od kilku lat nurkowie próbują się odłączyć i tej tematyki było mniej. Ale co tam, chciało nam się żagli. Nie opisze wam wszystkiego bo się nie da ale w skrócie piękne łodzie motorowe, śliczne hostessy i jachty a wśród nich dwie premiery Cobra 41 i Delphia 46 cc, co by to cc nie znaczyło.
Poza tymi hitami był cały światek żeglarski wydawcy, producenci osprzętu, odzieży i firmy czarterowe. Z mojego punktu widzenie targi bardzo fajne ale nie wiem czy co roku trzeba się tam meldować.
Bardzo spodobało mi się spotkanie z TOPCAT TEAM POLAND ponieważ jestem miłośnikiem wielokadłubowców a ta łódka akurat nadaje się do pływania dla każdego pod względem wieku i umiejętności.
Panowie zaprosili żeby zebrać grupę pod wezwaniem i poszaleć na katamaranach - chętnych zapraszam, zrobimy w BRYZIE święto katamaranów :-)) ci z poza BRYZY też gorąco zapraszam.
A co do wspomnianych premier ja wybieram Cobre i nie z powodu że mi się salonik na rufie w Delhi nie podobał czy wszystkie bajery z prysznicem na dziobie.
Chodzi o pływanie mniej dostojne - chyba to słowo w pełni opisuje 46 cc - ale o poszarżowanie.
Cobra 41 kilka cyferek
Długość 12.3 m
Szerokość 3.95
Ciężar 7900
Grot 52 m
Genua 54
Załoga 8
A poza tym przepastnie pięknie umiejscowione 2 koła sterowe.
Resztę poczytacie sami a co na www.wiatriwoda.pl A kogo jeszcze spotkałem to napisze wam w cyklu sylwetki :-) No i tradycyjnie kilka fotek

Henryk Miszczyk

 

 
  O Klubie| Główna | Szkolenie | Rejsy | Regaty Świętojańskie | Ogłoszenia | Linki | Kontakt  
   
Copyright 2007 Home & AlmSun &  TGV& AlmSun &  ŻKM BRYZA